м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 68А ПНД - ПТН 9:00 - 18:00

Нетримання сечі у чоловіків: причини та лікування

Джерелом багатьох психологічних проблем у чоловіків стає нетримання сечі. Цей стан значно підриває чоловічу самооцінку і позбавляє впевненості в собі. Хоч мимовільне сечовипускання частіше виникає у жінок, чоловіче нетримання сечі теж зустрічається нерідко. Статистика свідчить – понад 15% представників сильної половини людс

Причини нетримання сечі у чоловіків

Вплинути на появу проблем з сечовипусканням може цілий ряд причин:

  1. Урологічні захворювання і проблеми. Сюди відносяться злоякісні (рак простати) і доброякісні пухлини передміхурової залози (аденома), простатит, інфекційні хвороби сечостатевої системи. Також негативно можуть позначитися перенесені операції на органах сечостатевої системи (наприклад, розвивається мимовільне сечовипускання після видалення аденоми простати)
  2. Хвороби нервової системи, які впливають на функції сечового міхура. Нетримання після інсульту, на тлі хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу та інших неврологічних хвороб виникає досить часто. Також причиною можуть стати пошкодження головного або спинного мозку.
    Це, так зване, ургентне нетримання сечі – порушення зв’язку між нервовими волокнами сечового міхура і головного мозку. Сигнал про необхідність відвідати туалет надходить занадто рано (навіть коли сечовий міхур ще ненаповнений), чоловік відчуває гострий неконтрольований позив, м’язи скорочуються, сеча витікає.
  3. Втрата м’язового тонусу. Через вікові зміни, важку фізичну працю, непомірні спортивні навантаження м’язовий каркас слабшає. Це найпоширеніший різновид – стресове нетримання сечі. В такому випадку не тримає сечовий міхур у чоловіків при різких рухах, бігу, а в запущених випадках – навіть при сміху і чханні.
  4. Психоемоційний стан чоловіка. Нервове перенапруження, стан хронічного стресу негативно впливає на весь організм, в тому числі і на сечостатеву систему. Тому слабкий сечовий міхур у чоловіків може бути наслідком сильних переживань.

Також варто брати до уваги такі фактори, які хоч і не є основною причиною, але теж можуть викликати нетримання:

  • шкідливі звички (нерідко виникає мимовільне сечовипускання при алкогольному сп’янінні, вживанні наркотичних речовин)
  • відсутність фізичної активності, малорухомий спосіб життя, сидяча робота
  • вживання різних лікарських засобів: сечогінних, гормональних, седативних препаратів

Нетримання сечі у молодих чоловіків

Коли складності з контролем сечовипускання проявляються у молодих чоловіків, їм важко навіть собі зізнатися в цій проблемі. Адже вважалося, що цей стан – доля людей похилого або маленьких дітей. Виявляється, енурез у дорослих (нічне нетримання у чоловіків) теж не рідкість. Перераховані вище причини дають зрозуміти, що мимовільне сечовипускання у чоловіків може виникнути в будь-якому віці.

Нетримання у літніх чоловіків

Хоча нетримання сечі не є обов’язковою частиною старіння, старече нетримання зустрічається набагато частіше, ніж мимовільне сечовипускання в молодому віці. Більш того, статистичні дані говорять про те, що кожен четвертий представник сильної статі старше 40 років стикається з нетриманням. Причин безліч: природні вікові зміни організму, неврологічні та урологічні хвороби.

До слова, аденому передміхурової залози, яка часто провокує проблеми з сечовипусканням, теж частіше діагностують у чоловіків у віці.

Методи лікування нетримання сечі у чоловіків в Кремсарь клініці

При виникненні симптомів нетримання сечі, перше, що повинен зробити кожен чоловік – це визнати наявність проблеми. Щоб не посилювати ситуацію потрібно якомога швидше звернутися до фахівця і почати лікування нетримання сечі. У нашому регіоні кваліфіковану допомогу при проблемах з сечовипусканням надає Кремсарь Євген Олександрович, лікар-уролог в Запоріжжі.

Як вирішують проблему в Кремсарь клініці?

  • Медикаментозне лікування. Спеціаліст підбирає препарати, які розслаблюють м’язи сечового міхура, зменшують спазми, зводять нанівець часті неконтрольовані позиви. Крім того підтікання сечі після сечовипускання може бути наслідком інших захворювань, тому лікар призначить прийом лікарських засобів для впливу на основну хворобу. Наприклад, після вирішення питання з аденомою простати сечовипускання у чоловіків відновлюється.
  • Тренування м’язів тазового дна на кріслі BMT-Emsella. Це унікальний не тільки для регіону, а й для України апарат магнітотерапії для стимуляції тазових м’язів. Підвищує тонус і пружність мускулатури абсолютно безболісно, швидко (процедура триває до 30 хвилин) і дуже ефективно. Він в десятки тисяч разів дієвіший за вправи Кегеля, оскільки стимулює і «змушує працювати» навіть ті м’язи, які неможливо тренувати самостійно. А наявність різних режимів стимуляції дозволяє кожен раз змінювати навантаження, щоб м’язи не встигли звикнути. Позитивні результати пацієнт відзначає вже після першої процедури, а повний курс терапії допомагає значно поліпшити стан тазових м’язів.
  • Фізіотерапія при нетриманні сечі. Різні фізіопроцедури можуть призначатися в комплексі з іншими методами для досягнення кращого результату. Також вони підходять пацієнтам, які через певні причини не можуть приймати необхідні лікарські препарати або проводити інше лікування.
  • Введення об’ємообразуючих препаратів або періуретральні ін’єкції. Це введення в тканини спеціальних речовин (гіалуронова кислота, колаген, жирова тканина), щоб збільшити їх обсяг і вплинути на закриття сфінктера сечовипускального каналу.

Всі ці методи на практиці довели свою ефективність, а щоб дізнатися яке лікування підійде саме вам, необхідно звернутися на консультацію в Кремсарь клініку!

тва знайома ця проблема.

 
інноваційний неінвазивний метод зміцнення м`язів тазового дна Все послуги